Закон про громадянство Румунії

РОЗДІЛ 1: Загальні положення
Ст.1
  1. Румунське громадянство є зв'язком та приналежністю фізичної особи Румунії.
  2. Громадяни Румунії є рівними перед законом; лише вони допускаються на цивільну та військову державну службу.
  3. Громадяни Румунії мають захист Румунської держави.
Ст.2

Способи отримання та втрати румунського громадянства передбачені цим Законом.

Ст.3

Висновок, оголошення недійсним, анулювання або розірвання шлюбу між громадянами Румунії та іноземними громадянами не позначається на громадянстві подружжя.

РОЗДІЛ 2 Отримання румунського громадянства
Ст.4

Румунське громадянство набувається за:

а) народженні;

b) усиновлення;

с) одержання на підставі прохання.

РОЗДІЛ А: Отримання громадянства при народженні
Ст.5
  1. Діти, які народилися на території Румунії від батьків – громадян Румунії, є громадянами Румунії.
  2. Також є громадянами Румунії особи, які:
    а) народилися на території Румунії, і лише один із батьків має румунське громадянство;
    b) народилися за кордоном, і обидва батьки або один з них є громадянином Румунії.
  3. Дитина, особу батьків якої не встановлено, знайдену на території Румунії, вважається громадянином Румунії, якщо не доведено протилежне.
    (від 15 жовт.2003 Глава II, Розділ 1, ст.5 абз.(3) змінено ст.1, пункт 1 Закону 405/2003)
РОЗДІЛ В: Отримання громадянства при усиновленні
Ст.6
  1. Румунське громадянство надається дитині - іноземному громадянину або особі без громадянства після її усиновлення прийомними батьками - громадянами Румунії, за умови, що усиновлена ​​дитина не досягла повноліття (18 років). Якщо дитина досягла повноліття, то потрібна її згода на набуття громадянства Румунії.
  2. Якщо лише один із усиновлювачів є громадянином Румунії, громадянство усиновленого неповнолітнього вирішується за взаємною згодою усиновлювачів. У разі, коли усиновлювачі не діють єдиної згоди, судова інстанція, у компетенції якої проходив акт усиновлення, вирішує питання громадянства неповнолітнього, керуючись його інтересами. Якщо дитині виповнилося 14 років, потрібна наявність її згоди.
  3. Якщо усиновлення здійснюється однією особою і є громадянином Румунії, неповнолітній отримує громадянство усиновлювача.
  4. Якщо усиновлення здійснюється подружжям румунського громадянина фізичного або прийомного батька, іноземного громадянина або особою з румунським громадянством, яке перебуває у стабільних відносинах і співіснує з цим батьком на умовах, передбачених Законом № 273/2004 щодо процедури усиновлення, громадянство неповнолітнього визначатиметься взаємно. та батьком іноземного громадянина. Якщо вони не погоджуються, суд, уповноважений затвердити усиновлення, приймає рішення про громадянство неповнолітнього з урахуванням його інтересів. Неповнолітній, який досяг 14-річного віку, має дати свою згоду.
    (25.09.2017 стаття 6 глави II була доповнена пунктом 1 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
Ст.7
  1. У разі визнання усиновлення недійсним або його анулювання дитина, якій не виповнилося 18 років, вважатиметься особою — не громадянином Румунії, якщо вона постійно проживає за кордоном або залишає країну для проживання за кордоном
  2. У разі розірвання усиновлення дитина, якій не виповнилося 18 років, втрачає румунське громадянство в день розірвання усиновлення, якщо вона постійно проживає за кордоном, або залишає країну для проживання за кордоном.
РОЗДІЛ С: Отримання громадянства на підставі прохання
Ст.8
  1. Румунське громадянство може надаватися на прохання особі без громадянства або іноземному громадянину, якщо прохач громадянства виконав такі умови:
    а) народився і проживає на день прохання громадянства на території Румунії; або якщо не народився на цій території, але проживає на законних підставах на території Румунії не менше 8 років, або якщо перебуває у законному шлюбі та проживає спільно з громадянином Румунії не менше 5 років від дня укладання шлюбу;(від 09 червня 2003 р. Глава II, Розділ 3, ст.8 абз.(1), пункт А змінено ст.1, пункт 2 Термінового розпорядження 43/2003)
    b) виявляє своєю поведінкою, діями та ставленням лояльність до Румунії, не робить і не підтримує дії, спрямовані проти законного порядку чи національної безпеки та заявляє, що й у минулому не робив подібних дій;(від 15 жовтня 2003 р. Глава II, Розділ 3, ст.8, абз.(1) пункт В змінено ст.1, пункт 2 Закону 405/2003)
    с) досяг повноліття (18 років);
    d) забезпечений на території Румунії законними засобами для повноцінного існування в умовах, передбачених законом «Про режим іноземних громадян»;(від 09 червня 2003 р. Глава П, Розділ 3, ст.8, абз.(1), пункт D змінено ст.1, пункт 2 Термінового розпорядження 43/2003)
    е) не притягувався до відповідальності на території Румунії або за кордоном за правопорушення , що робить його негідним бути громадянином Румунії;
    f) володіє румунською мовою та елементарними поняттями румунської культури та цивілізації достатньою мірою для інтеграції у суспільне життя;
    g) знає Конституцію та.(від 09 червня 2003 р. Глава II, Розділ 3, ст.8, абз.(1), пункт G змінено ст.1, пункт 2 Термінового розпорядження 43/2003)
  2. Строки, передбачені у ст.1 пункту (а) можуть бути скорочені вдвічі у разі, якщо
    (а) прохач є відомою на міжнародному рівні особистістю,
    (b) заявник є громадянином країни члена Євросоюзу,
    (с) заявник набув статусу біженця відповідно до (d) або інвестував в економію Румунії суму, що перевищує 1 000 000 євро
  3. Якщо іноземний громадянин, особа без громадянства, яка попросила надання румунського громадянства, перебуває поза територією Румунії понад 6 місяців протягом одного року, цей рік не зачитується при встановленні періоду, передбаченого в абз.1 пункт (а).(від 09 червня 2003 р. Глава II, Розділ 3, ст.8, доповнено ст.1, пункт 4 Термінового розпорядження 43/2003)
Ст.8.1
  1. Румунське громадянство може бути надано за запитом особі без громадянства або іноземному громадянину, який зробив особливий внесок у захист та просування румунської культури, цивілізації та духовності, з можливістю створення місця проживання в країні або збереження її за кордоном, якщо дотримано умов Статті 8 п. (1) ) літ. b), c) та e).(15-09-2015 ст. 8.1 запроваджено пунктом 1 ст. I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 р.)
Ст.8.2
  1. Румунське громадянство може бути надано на запит особі без громадянства або іноземному громадянину, яка може зробити значний внесок у просування іміджу Румунії завдяки визначним досягненням у сфері спорту, з можливістю створення місця проживання в країні або збереження її за кордоном, якщо виконуються такі умови:
    а) заявник представлятиме Румунію у національних командах відповідно до статутних положень міжнародної спортивної федерації, до яких Румунія входить;
    б) заявник відповідає умовам, передбаченим ст. 8 п. (1) літ. b), c) та e) і висловлює свою прихильність до Румунії та системи цінностей, характерних для румунського суспільства. (15.09.2015 ст. 8.2 запроваджено пунктом 1 ст. I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 р.)
Ст.9
  1. Дитина, народжена від батьків-іноземців або без громадянства, яка не досягла 18-річного віку і проживає на момент подання заяви на території Румунії, набуває румунського громадянства на прохання своїх батьків разом з ними; заяву буде подано разом із заявою батьків про надання румунського громадянства на підставі ст. 8.
  2. Якщо лише один із батьків просить про надання румунського громадянства відповідно до ст. 8, батьки за взаємною згодою приймають рішення про громадянство дитини, яка не досягла 18-річного віку і проживає на момент подання заяви на території Румунії. У разі незгоди батьків рішення ухвалює суд за місцем проживання неповнолітнього з урахуванням його інтересів. Для дитини, яка досягла 14-річного віку, потрібна її згода.
  3. Заява про надання румунського громадянства за умов абз. (2), дитині, яка не досягла 18-річного віку, буде подано заяву, в якій батько просить про надання румунського громадянства. Дитина набуває румунського громадянства одночасно зі своїм батьком.
  4. Як виняток з положень абз. (1) і (3), для дитини, яка народилася після дати подання заяви батьками або, залежно від обставин, батьком, заява може бути подана до дати надання їм румунського громадянства.
  5. Якщо неповнолітній не набув румунського громадянства на умовах абз. (1) або (3) батьки або, залежно від обставин, батьки, які отримали румунське громадянство відповідно до ст. 8 може подати заяву про надання румунського громадянства неповнолітньому, якщо вона проживає на території Румунії, на дату подання заяви.Заява супроводжуватиметься доказом наявності законних коштів для гідного існування відповідно до умов, передбачених у ст. 8 п. (1) літ. d), а також, залежно від обставин, за згодою іншого з батьків.Рішення запиту здійснюється наказом президента Національного органу громадянства на підставі звіту, що містить мотивовану пропозицію Комісії з громадянства, з відповідним застосуванням положень п. (2).Неповнолітня дитина набуває румунського громадянства у день видання наказу президента Національного органу з громадянства. Якщо в процесі подання заяви дитина стане повнолітньою, то вона складає присягу.
  6. Положення абз. (1) — (5) відповідно застосовні у разі подання заяви на отримання румунського громадянства дитиною, яка не досягла 18-річного віку, від батьків або, залежно від обставин, від батьків, які вимагають надання румунського громадянства за ст. 8.1 та 8.2.(25.09.2017 до статті 9 глави II внесено зміни пунктом 2 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
Ст.10
  1. Румунське громадянство може бути надано особі, яка її втратила або яка потребує її відновлення, із збереженням іноземного громадянства та проживання в країні чи за кордоном, якщо відповідним чином виконає умови, передбачені ст.8 абз.1 пункту b) та е).
  2. Положення абз.1 застосовуються відповідним чином стосовно осіб без громадянства — колишніх громадян Румунії та їхніх нащадків до 2 ступеня включно.
  3. Придбання громадянства одним із подружжя не впливає на громадянство іншого подружжя. Чоловік(а) іноземного громадянина або особа без громадянства особи, яка відновлює румунське громадянство, може клопотати про надання румунського громадянства відповідно до умов цього Закону.
  4. Заява про набуття румунського громадянства дитиною, яка не досягла 18-річного віку, подається разом із заявою, в якій її батьки або, залежно від обставин, її батько клопотають про набуття румунського громадянства. Якщо тільки один із батьків просить відновити румунське громадянство, потрібна згода іншого з батьків, а також дитини, яка досягла 14-річного віку. Неповнолітні діти набувають румунського громадянства разом зі своїми батьками або, залежно від обставин, з одним із них. Положення ст. 9 п. (4) залишаються застосовними.(25.09.2017 стаття 10 глави II була доповнена пунктом 3 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
  5. Якщо неповнолітня дитина не набула румунського громадянства на умовах абз. (4) батьки або, залежно від обставин, батьки, які набули румунського громадянства, можуть подати заяву про набуття румунського громадянства неповнолітнім. Рішення запиту здійснюється наказом президента Національного органу громадянства на підставі звіту, що містить мотивовану пропозицію Комісії з громадянства, з відповідним застосуванням положень п. (4). Неповнолітня дитина набуває румунського громадянства у день видання наказу президента Національного органу з громадянства. Якщо в процесі подання заяви дитина стане дорослою, то вона приймає присягу громадянина Румунії.(25.09.2017 стаття 10 глави II була доповнена пунктом 3 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
  6. Якщо тільки один із батьків запитує повторне набуття румунського громадянства або, в залежності від обставин, відновив румунське громадянство, і батьки не згодні з громадянством дитини, яка не досягла 18-річного віку і яка проживає на території Румунії, рішення ухвалюватиме суд за місцем проживання. неповнолітнього з огляду на його інтереси. Для дитини, яка досягла 14-річного віку, потрібна її згода.(25.09.2017 стаття 10 глави II була доповнена пунктом 3 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
Ст.11
  1. Особи, які були румунськими громадянами, але втратили своє румунське громадянство з причин, не пов'язаних з ними, або яким це громадянство було скасовано без їхньої волі, а також їхні нащадки до третього ступеня, на запит, можуть відновити або можуть отримати Румунське громадянство з можливістю збереження іноземного громадянства та встановлення постійного місця проживання у країні або зі збереженням його за кордоном, якщо вони відповідають умовам, передбаченим у ст. 8 п. (1) літ. b), c) та e). (15.09.2015 до абзацу (1) статті 11 було внесено зміни пунктом 3 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 року.)
  2. Положення ст. 10 п. (2) - (6) застосовуються відповідно. (25.09.2017 до абзацу (2) статті 11 глави II внесено зміни пунктом 4 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
    РОЗДІЛ 3: Процедура надання румунського громадянства
    Ст.12
    1. Затвердження заяв про надання або відновлення румунського громадянства провадиться наказом президента Національного органу з громадянства на підставі пропозицій Комісії з громадянства.
    2. Для запитів, передбачених п. (1) жодних податків та зборів не стягується. (02.01.2017 статтю 12 глави III доповнено статтею II Закону від 6 січня 2017 року № 1, опублікованою в ОФІЦІЙНІЙ ГАЗЕТІ № 15 від 6 січня 2017 року)
    Ст.13
    1. Заява про надання або, залежно від випадку, про поновлення румунського громадянства повинна бути складена румунською мовою, адресована до Комісії з громадянства та подано особисто або, у належним чином обґрунтованих випадках, за дорученням зі спеціальною та справжньою довіреністю, до Національного органу з громадянства із додатком документів, що підтверджують виконання умов, передбачених цим Законом.
    2. Клопотання про відновлення чи надання румунського громадянства на підставі положень ст. 10 п. (1) та ст. 11 також можуть бути подані до дипломатичних представництв або консульських установ Румунії. Якщо заяви були подані до дипломатичних представництв або консульських установ Румунії, вони будуть негайно відправлені до Комісії з громадянства при Національному органі з громадянства.
    3. Заяви про надання румунського громадянства відповідно до положень ст. 8.1 також можна подати до дипломатичних представництв або консульських установ Румунії в державі, на території якої заявник має місце проживання. У цьому випадку заява має бути негайно надіслана до Комісії з громадянства Національного управління з питань громадянства через Міністерство закордонних справ разом із висновком дипломатичного представництва або консульської установи про виконання умови про те, що заявник зробив істотний внесок на захист та просування румунської культури, цивілізації та духовності . Якщо заяву було подано до штаб-квартири Національного органу з громадянства, Комісія з громадянства запросить думку Міністерства закордонних справ про те, чи вніс заявник значний внесок у захист та просування румунської культури, цивілізації та духовності.(15.09.2015 абзац (3) статті 13 запроваджено пунктом 4 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 року.)
    Ст.14
    1. Комісія з громадянства, яка далі називається Комісією, суб'єкт без юридичної особи в рамках Національного органу з громадянства, перевіряє виконання умов, передбачених законом для надання, відновлення, скасування або відмови від румунського громадянства.
    2. Комісія має технічний секретаріат, утворений у Національному органі з громадянства.
    3. Члени Комісії та її голова призначаються наказом Міністра юстиції строком на 2 роки і можуть бути зняті з посади на строк повноважень Міністра Юстиції. Кількісний склад Комісії визначається щорічно наказом Міністра юстиції. (25.09.2017 до абзацу (3) статті 14 глави III внесено зміни пунктом 5 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 року, опублікованим в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
    4. Комісія веде постійну діяльність, вона складається з юристів, прирівняних до суддів та прокурорів у Національному органі з громадянства, один із яких має статус президента. Робота Комісії не повинна бути публічною, вона повинна проводитись у присутності не менше 3 членів та під головуванням Президента, а за його відсутності — члена, призначеного ним. ( 25.09.2017до пункту (4) статті 14 глави III внесено зміни пунктом 5 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованим в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2015 р.)абзац (4) статті 14 внесено зміни пунктом 6 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 року.)
    5. Виконання або, залежно від обставин, невиконання умов, передбачених законом для надання або поновлення румунського громадянства, має бути підтверджено мотивованим звітом, який приймається Комісією більшістю голосів присутніх. У разі рівності голосів голос Голови Комісії чи його заступника є вирішальним.
    Ст.15
    1. Заява про надання або повторне набуття громадянства має бути зареєстрована у Технічному секретаріаті Комісії. Якщо Президент Комісії виявляє, що файл відсутній, він своєю ухвалою вимагає, щоб файл був доповнений. Якщо протягом 6 місяців з моменту отримання запиту документи не будуть представлені, заявка буде відхилена як необґрунтована.
    2. Голова Комісії своєю постановою встановлює термін, у який розглядатиметься заява про надання чи відновлення громадянства, одночасно віддаючи розпорядження запитати відомості від будь-яких органів щодо виконання умов, передбачених у ст. 8 п. (1) літ. b) та e).
    3. У строк, встановлений на розгляд заяви, Комісія перевіряє виконання необхідних умов надання чи відновлення громадянства, крім умов, передбачених у ст. 8 п. (1) літ. f) та g).
    4. Якщо Комісія визнає за необхідне заслухати осіб, які можуть надати корисну інформацію для вирішення запиту, вона накаже викликати їх та встановити новий термін.
    5. Якщо умов для надання румунського громадянства дотримано, Комісія встановлює в строк, що не перевищує 6 місяців, призначення заявника на співбесіду, організовану для перевірки умов, передбачених у ст. 8 п. (1) літ. f) та g).
    6. У разі заяв про надання румунського громадянства, оформлених відповідно до ст. 8.1 Комісія за допомогою мотивованого звіту, підготовленого з урахуванням погляду Міністерства закордонних справ, а також інших документів, необхідних для дозволу заяви, передбачених законом, вважає, що умови надання румунського громадянства були дотримані чи ні згідно зі статтею 8.1.(15.09.2015 абзац (6) статті 15 запроваджено пунктом 7 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 року.)
    Ст.15.1 (додано на підставі термінового розпорядження 82/2021)

    Документи, складені або легалізовані іноземним органом влади або іноземним державним агентом, що підтверджують, що умови, передбачені цим законом для надання або, залежно від обставин, відновлення румунського громадянства, можуть бути прийняті до уваги лише в тому випадку, якщо вони апостильовані владою цієї держави або, залежно від обставин, суперлегалізовані дипломатичним представництвом або консульством Румунії в цій державі, або Міністерством закордонних справ Румунії для посвідчення справжності підписів та нанесеного на них печатки.

    (26-07-2021 Глава III була доповнена пунктом 1 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 82 від 21 липня 2021 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 731 від 26 липня 2021 року)

    Примітка

    Відповідно до статті II ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 82 від 21 липня 2021 р., опубліковано в ОФІЦІЙНІЙ ГАЗЕТІ № 731 від 26 липня 2021 р., положення ст. 15.1 Закону Румунії про громадянство № 21/1991, перевиданий в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 576 від 13 серпня 2010 року, з наступними змінами та доповненнями, також застосовні до заявок про надання або, залежно від обставин, відновлення румунського громадянства. зареєстрованим у Національному органі з громадянства до дати набрання чинності цією надзвичайною постановою та в очікуванні цієї дати, коли є елементи, що викликають сумніви щодо справжності документів, що підтверджують виконання умов, передбачених законом для надання або, залежно від обставин, відновлення румунського громадянства.

    Ст.16
    1. Клопотання про надання чи відновлення румунського громадянства, сформульоване відповідно до ст. 11, має бути зареєстровано у технічному секретаріаті Комісії.
    2. Голова Комітету з громадянства своєю постановою забезпечує:
      а) запит відносин із будь-якими органами щодо виконання умов закону, передбачених у ст. 8 п. (1) літ. b) та e), про які необхідно повідомити Комісію протягом періоду, що не перевищує 60 днів, а у виняткових випадках – протягом строку, зазначеного у листі. Літ. с);(від 23-03-2013, літер а) у п. (2) у ст. 16 змінено п. 1 ст. із ЗАКОНУ № 44 від 14 березня 2013 р., опубліковано в ОФІЦІЙНІЙ ГАЗЕТІ № 148 від 20 березня 2013 р.)
      b) заповнення файлу (дозапиту) протягом не більше 4 місяців з моменту отримання заявником запиту технічного секретаріату Комісії, у разі виявлено документів, необхідні рішення запиту, з санкцією відхилення запиту як невідповідний вимогам закону;(15-09-2015, літ. b) а п. (2) у ст. 16 змінено п. 8 ст. I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опубліковано в ОФІЦІЙНІЙ ГАЗЕТІ № 697 від 15 вересня 2015 р.
      c) встановлення першого строку, на який Комісія перевірить виконання необхідних умов для надання або відновлення румунського громадянства відповідно до ст. 11, максимум 5 місяців із моменту реєстрації заявки.(15-09-2015, літ в) п. (2) у ст. 16 змінено п. 8 ст. I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опубліковано в ОФІЦІЙНІЙ ГАЗЕТІ № 697 від 15 вересня 2015 р.)
    Ст.16.1
    1. Якщо особа, яка клопочеться про надання або поновлення румунського громадянства, розслідується у кримінальній справі, Комісія, якщо немає інших підстав для відхилення заяви, може наказати призупинити процедуру надання або поновлення румунського громадянства до завершення цієї справи.(15.09.2015 ст. 16.1 запроваджено пунктом 9 ст. I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 р.)
    Ст.17
    1. У разі невиконання встановлених законом умов для надання чи відновлення громадянства, а також у разі відмови від проведення співбесіди, передбаченої ст. 15 п. (5) або необґрунтованого не подання на свою підтримку, Комісія за допомогою мотивованого звіту пропонує президенту Національного органу з громадянства відхилити запит.
    2. Нова заява про надання або відновлення румунського громадянства може бути подана через 6 місяців після відхилення попередньої заяви.
    Ст.18
    1. Якщо заявник оголошується допущеним до співбесіди (прим. вихід до наказу), Комісія складає звіт про те, що правові умови для надання або, при необхідності, відновлення громадянства було дотримано.
    2. Звіт, що супроводжується заявою про надання чи відновлення громадянства, має бути поданий президенту Національного органу з громадянства.
    Ст.19
    1. Президент Національного органу з громадянства, виявивши, що умови, передбачені цим законом, дотримані протягом періоду, що не перевищує 3 днів, видає розпорядження про надання або відновлення румунського громадянства, залежно від обставин. Порядок надання або відновлення румунського громадянства повідомляється заявнику рекомендованим листом з повідомленням про отримання протягом 3 днів з дати надання наказу.(23.03.2013 до абзацу (1) статті 19 внесено зміни пунктом 2 єдиної статті ЗАКОНУ № 44 від 14 березня 2013 р., опублікованому в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 148 від 20 березня 2013 р.).
    2. Якщо він виявить, що умов, передбачених законом, не дотримано, президент Національного органу громадянства повинен своїм наказом відхилити прохання про надання або відновлення громадянства.
    3. Наказ президента Національного органу з питань громадянства про надання або відновлення румунського громадянства, відповідно наказ про відхилення заяви про надання або відновлення румунського громадянства, повинен бути негайно направлений заявнику рекомендованим листом з підтвердженням отримання.
    4. Розпорядження про відхилення заяви про надання або поновлення румунського громадянства може бути оскаржене протягом 15 днів з дати повідомлення до Секції адміністративних та податкових спорів Трибуналу Бухареста. Рішення трибуналу може бути оскаржено у Секції адміністративних та податкових спорів Апеляційного суду Бухареста.(15.02.2013 до абзацу 4 статті 19 внесено зміни пунктом 1 статті VII Закону № 2 від 1 лютого 2013 р., опублікованим в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 89 від 12 лютого 2013 р.)
    Ст.20
    1. Румунське громадянство надається або відновлюється з дня принесення присяги на вірність Румунії.
    2. Протягом 6 місяців з дати направлення розпорядження президента Національного органу з громадянства про надання або відновлення румунського громадянства або, залежно від обставин, з моменту публікації в Офіційному віснику рішення уряду про надання румунського громадянства, особи, які отримали або поновили румунське громадянство, мають принести присягу на вірність Румунії.
    3. У належно обґрунтованих випадках строк, передбачений абз. (2) може бути продовжено лише один раз, якщо запит про продовження з додатком підтверджуючих документів подано до його виконання.
    4. Клопотання про продовження, передбачене п. (3), затверджується президентом Національного органу з громадянства або, залежно від обставин, головою дипломатичного представництва або консульської установи.
    5. Присяга на вірність має бути принесена на урочистому засіданні перед міністром юстиції або президентом Національного органу у справах громадянства або одним із двох віце-президентів органу, делегованого для цієї мети, і повинна мати наступний зміст:
      «Я присягаюся бути відданим румунській батьківщині та народу, захищати національні права та інтереси, поважати Конституцію та закони Румунії».
    6. Після складання присяги Комісія видає свідоцтво про румунське громадянство, яке має бути складено у двох примірниках, підписаних президентом Національного органу з громадянства, копія якого передається власнику. Обидві копії сертифіката містять елементи захисту та фотографії власника.
    7. Якщо неповнолітні діти набувають румунського громадянства разом з батьками або з одним із них, їм видається окреме свідоцтво про громадянство і вони не будуть приносити присягу. (25.09.2017 до абзацу (7) статті 20 глави III внесено зміни пунктом 6 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗУ №65 від 21 вересня 2017 р., опублікованим в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017, 2017неповнолітні діти набувають румунського громадянства на умовах ст. 9 п. (5) та (6), ст. 10 п. (5) чи ст. 11 п. (2) їм буде видано свідоцтво про громадянство.(25.09.2017 стаття 20 глави III була доповнена пунктом 7 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 р., опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 25 вересня 2017 р.)
    8. Особа, яка отримала румунське громадянство на умовах, передбачених ст. 10 та 11, зі збереженням постійного місця проживання за кордоном, приносить присягу на вірність протягом строку, встановленого законом, перед головою дипломатичного представництва або консульства Румунії у країні, де він проживає. У цьому випадку свідоцтво про румунське громадянство видає голова відповідного дипломатичного представництва чи консульської установи. Глава дипломатичного представництва чи консульської установи може делегувати ці завдання іншому члену дипломатичного чи консульського персоналу.
    9. Особа, яка отримала румунське громадянство на умовах, передбачених у ст. 10 та 11, зі збереженням постійного місця проживання за кордоном, можуть скласти присягу на вірність також на умовах, передбачених в абз. (5) у строк, передбачений законом, за згодою голови дипломатичного представництва або консульства Румунії у країні, де він проживає.
    10. Положення абз. (8) та (9) застосовуються відповідно у разі осіб, які отримали румунське громадянство на умовах, передбачених у ст. 8.1.
    11. Якщо дитина стане дорослою в процесі подання заяви і до дати набуття батьками румунського громадянства, вона принесе присягу і отримає окреме свідоцтво про громадянство.(15.09.2015 до статті 20 внесено зміни пунктом 10 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опублікованого в ОФІЦІЙНОМУ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 р.)
    Ст.21
    1. Нескладання присяги на вірність з причин, звинувачених особі, яка отримала румунське громадянство, у строк, передбачений ст. 20 п. (2), тягне за собою припинення дії наказу про надання або відновлення румунського громадянства щодо цієї особи.
    2. Встановлення припинення дії наказу про надання або відновлення румунського громадянства щодо осіб, які не склали присяги відповідно до закону, провадиться президентом Національного органу з громадянства після повідомлення спеціалізованого направлення в межах повноважень головою дипломатичного представництва або консульської установи.
    3. Особа, яка вмирає до складання присяги на вірність Румунії, визнається громадянином Румунії на вимогу його законних правонаступників з дати видання наказу президента Національного органу з питань громадянства про надання або відновлення Румунське громадянство, свідоцтво про громадянство буде видано Комісією. Заява може бути подана протягом одного року з дня смерті власника заяви про надання або відновлення румунського громадянства.
    4. Особа, яка не може скласти присягу на вірність Румунії через постійну інвалідність або хронічне захворювання, отримує румунське громадянство з дня видання наказу президента Національного органу про надання громадянства або, залежно від обставин, відновлення румунського громадянства на підставі заяви та медичних документів, переданих для цієї мети, особисто або через законного чи звичайного представника з особливими повноваженнями, до дати завершення процедури надання або, залежно від обставин, відновлення громадянства. Заява до Комісії про видачу свідоцтва про громадянство може бути подана протягом одного року з дати, коли відомий термін для складання присяги на вірність Румунії. Неподання заяви протягом одного року тягне за собою припинення дії наказу президента Національного органу з громадянства про надання або відновлення румунського громадянства.
    Ст.22
    1. Доказ румунського громадянства здійснюється за допомогою посвідчення особи або, залежно від обставин, посвідчення особи, паспорта, проїзного документа без згадки про «невизначену особу», із сертифікатом, передбаченим у ст. 20 п. (6) або з документами, передбаченими ст. 23.
    2. Громадянство дитини віком до 14 років підтверджується паспортом, проїзним документом без згадки про «невизначену особу», довідкою, передбаченою ст. 20 п. (7) та (7.1) або з його румунським свідоцтвом про народження, що супроводжується документом, що засвідчує особу, свідоцтвом про громадянство або паспортом будь-якого з батьків, виданим румунською владою, або з документами, передбаченими у ст. 23.(25.09.2017 до абзацу (2) статті 22 глави IV внесено зміни пунктом 8 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 65 від 21 вересня 2017 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 760 від 29 вересня25.2 2015 до статті 22 внесено зміни пунктом 11 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 р., опублікованого в ОФІЦІЙНОМУ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 р.)
    Ст.23
    1. У разі потреби румунські дипломатичні представництва або консульства видають на запит підтвердження громадянства румунським громадянам за кордоном.
    РОЗДІЛ 5: Втрата румунського громадянства
    Ст.24

    Румунське громадянство втрачається у випадках:

    а) скасування румунського громадянства;

    b) затвердження відмови від румунського громадянства;

    с) у інших випадках, передбачених законом.

    РОЗДІЛ А: Скасування румунського громадянства
    Ст.25
    1. Румунське громадянство може бути скасоване особі, яка:
      а) перебуваючи за кордоном, вчиняє особливо тяжкі злочини, що шкодять інтересам Румунії, або обмежує імідж Румунії;
      b) перебуваючи за кордоном, зараховується до збройних сил держави, з якою Румунія припинила дипломатичні відносини або з якою перебуває у стані війни;
      c) отримало румунське громадянство шляхом шахрайства;
      d) відоме своїми зв'язками з терористичними угрупованнями або підтримувало їх будь-якими способами або здійснило інші вчинки, що загрожують безпеці країни.(від 15 жовт.2003 Глава V Розділ 4, ст.24, абз.(1) пункт D змінено ст.1, пункт 3 Закону 405/2003)
    2. Румунське громадянство не може бути скасовано особі, яка отримала її при народженні;
    Ст.26

    Скасування румунського громадянства не позначається на громадянстві чоловіка чи дітей особи, якій було скасовано громадянство.

    РАЗДЕЛ В: Удовлетворение заявления об отказе от румынского гражданства
    Ст.27

    З поважних причин, відмова від румунського громадянства може бути задоволена для особи, яка досягла 18-річного віку і яка:

    • а) не звинувачується та не звинувачується у кримінальній справі або не підлягає виконанню кримінального покарання;
    • b) не переслідується за боргами перед державою, фізичними чи юридичними особами з країни або, маючи такі борги, виплачує їх або надає відповідні гарантії для їхньої оплати;
    • c) придбав або подав заяву та має впевненість у тому, що він набуде іншого громадянства.
    Ст.28
    1. Втрата румунського громадянства внаслідок затвердження відмови від громадянства не впливає на громадянство чоловіка чи неповнолітніх дітей.
    2. Однак, якщо обидва батьки отримують схвалення відмови від румунського громадянства, а неповнолітня дитина перебуває з ними за кордоном або залишає країну разом з ними, неповнолітній втрачає румунське громадянство разом зі своїми батьками, а якщо вони втратили його румунське громадянство в різні дати, то втрата громадянства дитиною відбувається в останню з цих дат. Неповнолітня дитина, яка для проживання за кордоном залишає країну після того, як обидва батьки втратили румунське громадянство, втрачає румунське громадянство в день від'їзду з країни.
    3. Положення абз. (2) застосовується відповідно, якщо тільки один із батьків відомий або живий.
    4. Неповнолітня дитина, передана за рішенням суду батькові, який проживає за кордоном і відмовляється від громадянства, втрачає румунське громадянство одночасно з батьком, якому він був довірений і де він проживає, за умови згоди іншого румунського батька.
    5. У випадках, передбачених абз. (2) - (4) при відмові від громадянства Румунії потрібна згода дитини, яка досягла 14-річного віку.
    РОЗДІЛ С: Інші випадки втрати румунського громадянства
    Ст.29
    1. Неповнолітня дитина — румунський громадянин, усиновлений іноземним громадянином, втрачає румунське громадянство, якщо на прохання свого усиновлювача або усиновлювачів отримує їх громадянство на підставах, передбачених іноземним законодавством. Неповнолітній, якому виповнилося 14 років, має дати на це свою власну згоду.
    2. Датою втрати румунського громадянства на підставах абз.1 вважатиметься дата отримання неповнолітнім громадянства усиновлювача.
    3. У разі оголошення усиновлення недійсним або його анулювання, дитина якому не виповнилося 18 років, не вважається таким, що втратило румунське громадянство.
    Ст.30
    1. На підставах, передбачених ст.5 абз.3, знайдена дитина втрачає румунське громадянство, якщо до досягнення 18-річного віку було доведено спорідненість стосовно обох батьків, які є іноземними громадянами.
    2. Румунське громадянство втрачається і у випадках, коли спорідненість доводиться лише стосовно одного з батьків — іноземного громадянина, якщо інший батько так і залишається невстановленим.
    3. Дата втрати румунського громадянства на підставах абз.1 та 2 вважається датою встановлення кревності дитини.
    РОЗДІЛ 6: Процедура скасування румунського громадянства та задоволення відмови від румунського громадянства
    Ст.31
    1. Заява про відмову від румунського громадянства, що супроводжується підтверджуючими документами, зазначеними у ст. 27, подається до технічного секретаріату Комісії або дипломатичних представництв або консульських установ Румунії в країні, де заявник має місце проживання.
    2. Якщо Президент Комісії виявляє, що заявку не було заповнено відповідно до вимог, Президент Комісії своєю постановою просить доповнити справу. Якщо протягом 6 місяців з моменту повідомлення необхідні документи не будуть подані, заявку буде відхилено як необґрунтовану.
    3. Якщо файл/справа містить усі документи, необхідні для розгляду заяви про відмову від румунського громадянства, Голова Комісії своєю ухвалою повинен вимагати від будь-яких органів влади запит на встановлення відносин щодо виконання наданої умови, залежно від обставин, відповідно до статті 27 літ. а) та b).
    4. Президент Національного управління з питань громадянства встановлює своїм наказом, затвердженням чи, залежно від обставин, відхиленням заяви про відмову від румунського громадянства на підставі звіту Комісії, яка знаходить виконання або невиконання умов, передбачених ст. 27.
    5. Розпорядження президента Національного органу з питань громадянства про схвалення або, залежно від обставин, про відхилення заяви про відмову від румунського громадянства надсилається заявнику рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
    6. Постанова про відхилення заяви про відмову від румунського громадянства може бути оскаржена протягом 15 днів з дати повідомлення до Суду Бухареста. Рішення трибуналу може бути оскаржено у Секції адміністративних та податкових спорів Апеляційного суду Бухареста.(15.02.2013 до абзацу 6 статті 31 внесено зміни пунктом 2 статті VII Закону № 2 від 1 лютого 2013 р., опублікованим в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 89 від 12 лютого 2013 р.)
    7. Втрата румунського громадянства внаслідок відмови відбувається у день видачі свідоцтва про відмову від румунського громадянства.
    8. Доказ відмови від румунського громадянства надається довідкою, виданою секретаріатом Комісії для осіб, які проживають у Румунії, або дипломатичними представництвами або консульськими установами Румунії, для осіб, які проживають за кордоном, на підставі наказу президента Національного органу з громадянства.
    9. Ненадання свідоцтва про відмову від румунського громадянства протягом 6 місяців з дати направлення наказу президента Національного органу з громадянства про затвердження заяви про відмову від румунського громадянства припиняє дію наказу проти заінтересованої особи.(15.09.2015 абзац (9) статті 31 запроваджено пунктом 12 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 року.)
    10. Встановлення припинення дії наказу про відмову від румунського громадянства щодо осіб, які не з'явилися для видачі свідоцтва про відмову від румунського громадянства у строк, передбачений абз. (9) провадиться президентом Національного органу з питань громадянства після повідомлення спеціалізованого управління в рамках органу або, залежно від обставин, головою дипломатичного представництва або консульської установи.(15.09.2015 абзац (10) статті 31 запроваджено пунктом 12 статті I ТЕРМІНОВОГО НАКАЗА № 37 від 9 вересня 2015 року, опублікованого в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 697 від 15 вересня 2015 року.)
    Ст.32
    1. Будь-який орган або особа, яким відомо про існування причини позбавлення румунського громадянства, може письмово повідомити Комісію, яка зобов'язана подати докази, які є в її розпорядженні.
    2. Голова Комісії своєю постановою встановлює термін для обговорення відкликання, водночас забезпечуючи:
      а) запит погляду компетентних органів щодо виконання правових умов щодо виходу з громадянства;
      б) запрошення особи, яка подала скаргу, а також будь-якої особи, яка може надати корисну інформацію, для вирішення запиту;
      c) виклик особи, про яку йдеться, у відоме місце проживання або, якщо вона не відома, шляхом публікації виклику в Офіційному віснику Румунії, Частина III. Виклик особи відбувається не менше ніж за 6 місяців до строку, встановленого для обговорення повідомлення.
    3. У строк, встановлений для обговорення повідомлення, Комісія перевіряє виконання умов для виходу з румунського громадянства. Відбувається слухання осіб, викликаних відповідно до п. (2) літ. b), а також зацікавлена ​​особа. Відсутність юридично вказаної особи не перешкоджає процедурам виходу з румунського громадянства.
    4. У разі, якщо Комісія виявить виконання або, залежно від обставин, невиконання правових умов для позбавлення румунського громадянства, Комісія має запропонувати Президенту Національного органу з громадянства у мотивованому звіті, схвалити вихід із румунського громадянства або, залежно від обставин, відхилити повідомлення.
    5. Президент Національного органу з питань громадянства, виявивши, що умови, передбачені законом, виконані, видає наказ про вихід із румунського громадянства, відповідно, про відхилення повідомлення про вихід з громадянства у разі, якщо він виявить невиконання наданих умов згідно із законом.
    6. Наказ президента Національного органу з громадянства про прийняття або відхилення повідомлення про вихід з громадянства повинен бути доведений до відома заінтересованої особи, а також особи, яка надіслала повідомлення, рекомендованим листом з повідомленням про отримання.
    7. Наказ може бути оскаржений протягом 15 днів з дати повідомлення в адміністративній та податковій секції суду за місцем проживання або, залежно від обставин, за місцем проживання заявника. Якщо заявник не має постійного місця проживання або місця проживання в Румунії, ухвала може бути оскаржена протягом того ж терміну в Секції адміністративних та податкових спорів Трибуналу Бухареста. Рішення трибуналу остаточне і не підлягає скасуванню.(15.02.2013 до абзацу (7) статті 32 внесено зміни пунктом 3 статті VII Закону № 2 від 1 лютого 2013 р., опублікованим в ОФІЦІЙНІЙ БЮЛЕТЕНІ № 89 від 12 лютого 2013 р.)
    8. Втрата румунського громадянства внаслідок виходу з румунського громадянства відбувається у день видання наказу президента Національного органу з громадянства, який затверджує позбавлення румунського громадянства.
    РОЗДІЛ 7: Заключні та перехідні положення
    Ст.33
    1. Зберігають румунське громадянство особи, які отримали та зберегли його відповідно до попереднього законодавства.(від 18 червня 2002 р. Глава VII, ст.35, скасовано ст.1, пункт 4 Термінового розпорядження 68/2002)
    Ст.34
    1. Заяви про надання румунського громадянства та відмову від румунського громадянства підлягають оплаті, встановленої законом.
    2. У відступ від положень абз. (1), відновлення румунського громадянства відповідно до ст. 10 п. (2) та ст. 11 звільнено від сплати зборів, передбачених законом.
    Ст.34.1 (Додано на підставі термінового розпорядження (82/2021)
    1. Передача заявникам документів та кореспонденції Національного органу з громадянства, включаючи накази, видані відповідно до закону президентом Національного органу з громадянства, здійснюється рекомендованим листом із повідомленням про отримання відповідно до положень цього закону.
    2. За запитом заявника, повідомлення, зазначені у пункті (1), також можна надіслати електронною поштою на адресу електронної пошти, вказану ним у заяві. У цьому випадку повідомлення має супроводжуватись розширеним електронним підписом Національного органу з громадянства на основі кваліфікованого сертифікату, який замінює печатку установи та підпис президента Національного органу з громадянства. Документи та кореспонденція Національного органу з громадянства вважаються переданими в той час, коли із системи було отримано повідомлення про те, що вони досягли одержувача відповідно до наданих ним даних. Комунікаційне повідомлення одержувачу, отримане від системи, є підтвердженням зв'язку.
    3. Положення абз. (2) також застосовні, якщо заявник вирішив подати заявку на пересилання кореспонденції та документів Національного органу з громадянства рекомендованим листом з підтвердженням отримання, і таке листування не могло бути здійснене з причин, які не залежать від Національного управління з громадянства.
    4. Усі заявники повинні вказати у поданій заяві обрану адресу для кореспонденції, а також адресу електронної пошти.
    Ст.35
    1. Особи, які отримали румунське громадянство відповідно до закону, користуються тими самими правами і свободами і мають ті самі обов'язки, передбачені Конституцією та законами країни для румунських громадян.
    Ст.36
    1. Румунське громадянство, як «почесне громадянство», може бути надано румунським парламентом іноземцям за особливі заслуги перед румунською країною та нацією на пропозицію уряду без будь-яких інших формальностей.
    2. Особи, які отримали почесне громадянство, користуються всіма цивільними та політичними правами, визнаними за румунськими громадянами, за винятком права обирати та бути обраними, а також обіймати державні посади.
    Ст.37
    1. У ситуаціях, коли потрібна згода іншого з батьків або неповнолітнього віку до 14 років, це має бути зроблено у формі достовірної заяви, зробленої у нотаріуса або, за кордоном, у дипломатичних представництвах або консульських установах Румунії.
    Ст.37.1
    1. Суперечки щодо адміністративних актів, виданих чи прийнятих на виконання положень цього Закону, крім передбачених ст. 19 п. (4), ст. 31 п. (6) та ст. 32 п. (7), а також спори про необґрунтовану відмову у видачі цих документів належать до компетенції адміністративно-податкової частини суду. Рішення суду може бути оскаржене в адміністративній та податковій частині апеляційного суду.
    Ст.38
    1. Цей закон набирає чинності через 30 днів після його публікації в Офіційному віснику Румунії
    2. Запити, врегульовані на день набрання чинності цим Законом, вирішуються відповідно до його положень. Умови отримання румунського громадянства залишаються відповідно до правил, що діють на дату подання заяви.
    Ст.39
    1. З дня набрання чинності цим законом Закон № 24/1971 — Закон про румунське громадянство, Декрет-закон № 137/1990 щодо деяких положень, що стосуються румунського громадянства, положення ст. 3 та ст. 8 Декрету-закону № 7/1989 про репатріацію румунських громадян та колишніх румунських громадян, а також про будь-які інші положення, що суперечать положенням цього закону, втрачають чинність.

      Примітка Ми відтворюємо нижче положення, які не включені до повторно опублікованої форми Закону № 21/1991 і який продовжуватиме застосовуватися як власні положення до законів про внесення змін:

      1. Стаття IV Надзвичайної (термінової) постанови уряду № 87/2007 про внесення поправок до Закону про румунське громадянство № 21/1991:

      «Стаття IV. — Пункт n) статті 11 Закону № 90/2001 про організацію та функціонування уряду та міністерств Румунії, опублікований в Офіційному віснику Румунії, частина I, № 164 від 2 квітня 2001 року. , із змінами та наступними доповненнями скасовуються».

      2. Стаття II Закону № 354/2009 про затвердження Надзвичайної (термінової) постанови Уряду № 36/2009 про внесення поправок та доповнень до Закону про румунське громадянство № 21/1991:

      «Стаття II*). — Починаючи з 1 січня 2010 року, для реєстрації заяв про відновлення або надання румунського громадянства, сформульованих відповідно до положень статті 101 **) Закону про румунське громадянство № 21/1991, після перевидання з наступними змінами та доповненнями, територіальні офіси мають бути створені у віданні Національного органу з громадянства».

      *) До статті II внесено зміни Надзвичайною (терміновою) постановою Уряду № 5/2010 про заснування, організацію та функціонування Національного органу з питань громадянства, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, немає. 93 від 10 лютого 2010 р.**) Стаття 101 стала після зміни нумерації статтею 11.

      Примітка:

      **) Republicată în temeiul art. 21 din Ordonanța de urgență Guvernului nr. 5/2010 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Cetățenie, publicată Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 93 din 10 februarie 2010, aprobată cu modificări prin Legea nr. 112/2010, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 405 din 17 червня 2010, dându-se textelor o nouă numerotare. Legea cetățeniei române nr. 21/1991 a mai fost republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 98 din 6 березня 2000, iar ulterior a mai fost modificată și completată prin:

      (**переклад - Перевидано відповідно до ст. 21 Надзвичайної постанови уряду № 5/2010 про заснування, організацію та функціонування Національного органу з питань громадянства, опублікованої в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 93 від 10 лютого 2010 р., затверджено зі змінами, внесеними Законом № 112/2010, опублікованим в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 405 від 17 червня 2010 р., присвоївши текстам нову нумерацію. Закон про румунське громадянство, ні. 21/1991 був також перевиданий в Офіційному віснику Румунії, Частина I, нет. 98 від 6 березня 2000 р., і згодом до нього було внесено зміни та доповнення:)

      — Ordonanța Guvernului nr. 84/2001 privind înființarea, organizarea și funcționarea serviciilor publice comunitare de evidență a persoanelor, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 544 din 1 septembrie 2001, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 372/2002, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 447 din 26 iunie 2002, cu modificările și completările ulterioare;

      (** переклад — Постанова уряду № 84/2001 щодо створення, організації та функціонування громадських служб для реєстрації осіб, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, № 544 від 1 вересня 2001 р., затверджена із змінами та доповненнями Законом № 372/ 2002, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 447 від 26 червня 2002 р. з наступними змінами та доповненнями;)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 167/2001 privind suspendarea aplicării prevederilor art. 35 din Legea cetățeniei române nr. 21/1991, republicată, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 802 din 14 decembrie 2001, aprobată prin Legea nr. 225/2002, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 290 din 29 aprilie 2002;

      (** переклад - Постанова уряду № 167/2001 про призупинення застосування положень ст. 35 Закону про румунське громадянство № 21/1991, перевидана, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, нет. 802 від 14 грудня 2001 р., затверджено Законом № 225/2002, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, нет. 290 від 29 квітня 2002 р.)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 68/2002 pentru modificarea și completarea Legii cetățeniei române nr. 21/1991, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 424 din 18 iunie 2002, aprobată cu modificări prin Legea nr. 542/2002, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 726 din 4 octombrie 2002;

      (** переклад — Постанова уряду № 68/2002 про внесення поправок та доповнень до Закону про румунське громадянство № 21/1991, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 424 від 18 червня 2002 р., затверджена із змінами, внесеними Законом № 542/2002, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 726 від 4 жовтня 2002 р.)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 160/2002 privind suspendarea aplicării unor dispoziții din Legea cetățeniei române nr. 21/1991, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 850 din 25 noiembrie 2002, aprobată cu modificări prin Legea nr. 165/2003, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 305 din 7 mai 2003;

      (** переклад — Постанова уряду № 160/2002 щодо призупинення застосування деяких положень Закону про румунське громадянство № 21/1991, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 850 від 25 листопада 2002 р., затверджений із змінами Законом № 165/ 2003, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 305 від 7 травня 2003 р)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 43/2003 pentru modificarea și completarea Legii cetățeniei române nr. 21/1991, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 399 din 9 iunie 2003, aprobată cu modificări prin Legea nr. 405/2003, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 721 din 15 octombrie 2003;

      (**переклад — Постанова уряду № 43/2003 про внесення змін та доповнень до Закону про румунське громадянство № 21/1991, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 399 від 9 червня 2003 р., затверджена із змінами, внесеними Законом № 405/2003, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 721 від 15 жовтня 2003 р.)

      — Legea nr. 248/2003 pentru completarea Legii cetățeniei române nr. 21/1991, republicată, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 414 din 13 iunie 2003;

      (** переклад – Закон № 248/2003 про доповнення Закону про румунське громадянство № 21/1991, перевиданий, опублікований в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 414 від 13 червня 2003 р.)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 87/2007 pentru modificarea Legii cetățeniei române nr. 21/1991, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 634 din 14 septembrie 2007, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 70/2008, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 283 din 11 aprilie 2008;

      (** переклад — Постанова уряду № 87/2007 про внесення поправок до Закону про румунське громадянство № 21/1991, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, № 634 від 14 вересня 2007 р., затверджена із змінами та доповненнями Законом № 70 /2008, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 283 від 11 квітня 2008 р.)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 147/2008 pentru modificarea și completarea Legii cetățeniei române nr. 21/1991, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 765 din 13 noiembrie 2008, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 171/2009, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 321 din 14 mai 2009;

      (** переклад — Постанова уряду № 147/2008 про внесення поправок та доповнень до Закону про румунське громадянство № 21/1991, опублікована в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 765 від 13 листопада 2008 р., затверджений із змінами та доповненнями Законом) № 171/2009, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 321 від 14 травня 2009 р.)

      — Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 36/2009 pentru modificarea și completarea Legii cetățeniei române nr. 21/1991, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 259 din 21 aprilie 2009, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 354/2009, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 781 din 16 noiembrie 2009.

      (** переклад - Постанова уряду № 36/2009 про внесення поправок та доповнень до Закону про румунське громадянство № 21/1991, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 259 від 21 квітня 2009 року). затверджений із змінами та доповненнями Законом № 354/2009, опубліковано в Офіційному віснику Румунії, Частина I, номер 781 від 16 листопада 2009 р.)